Ozdabiamy mieszkanie tapetą

Niektórzy uważają, że tapeta jest dzisiaj przestarzała oraz niemodna i ci właśnie nie mogą się bardziej mylić. tapety ścienne nie tylko przeżywają obecnie swoją drugą młodość, ale są również udoskonalane, aby mogły być stosowane również w trudniejszych warunkach, bardziej wymagających trwałości i odporności na niesprzyjające czynniki zewnętrzne.

Jakie tapety wybrać?

Zanim zabierzemy się za kupowanie tapet musimy określić, w jakim pomieszczeniu chcielibyśmy je zastosować. Na rynku dostępne są dzisiaj różnego rodzaju tapety, łącznie z takimi, które posiadają winylową powłokę ułatwiającą utrzymywanie ich w czystości oraz usuwanie różnego rodzaju zabrudzenia. W miejscach narażonych szczególnie na wilgotność czy zabrudzenia właśnie takie tapety będą najodpowiedniejsze. Z kolei w salonach sprawdzą się wszystkie inne – na przykład te, których wierzchnią warstwę stanowi bawełna lub jedwab czy czysta wełna. Istnieją również papierowe tapety, te jednam mimo iż są tanie, są również zwykle mało trwałe.

Jakie dodatki pasują do tapet?

Tapety są w zasadzie ozdoba samą w sobie, jednak nawet w ich przypadku możemy zastosować drobne elementy, które dopełnią całości – na przykład wazony, półki, na których postawimy ramki lub doniczki z kwiatami, figurki, krzesła, poduszki – w zasadzie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy i co będzie się dobrze komponowało z całością. Najważniejsze to przede wszystkim pamiętać, że tapeta sama w sobie jest ozdobą dla pomieszczenia, w jakim się znajduje. Z dodatkami nie można więc przesadzić.

2 myśli na temat “Ozdabiamy mieszkanie tapetą

Dodaj komentarz