Kuchnie naszych marzeń

Oczywiście to kuchnia od zawsze uważana jest za serce całego domu i to w niej gromadzą się najczęściej wszyscy domownicy bez zbytniego zapraszania do niej. Podstawa dobrej kuchni jest jej wyposażenie, a przede wszystkim miejsca, w jakich będą podawane posiłki oraz oczywiście – przygotowywane. Możliwości jest jak zawsze kilka.

Jaki blat wybrać?

W przypadku blatów kuchennych zwykle najbardziej zależy nam nie tyle na ich wyglądzie (chociaż na tym aspekcie oczywiście również) co na trwałości i odporności na różnego rodzaju czynniki. Najpopularniejszym i w sumie najtrwalszym materiałem, z jakiego można wykonać blat kuchenny, jest płyta MDF pokryta kilkoma warstwami lakieru. Równie wytrzymałym elementem jest drewniany blat, najczęściej wykonywany z takich drzew jak dąb, buk, jesion, ale również wiśnia, sosna, olcha, brzoza, czy nawet mocno egzotycznych jak heban czy palisander. Wybór zależy w zasadzie od naszego gustu – to raz, oraz od wyposażenia i aranżacji reszty kuchni.

Jaki stół będzie najlepszy?

Dopasowanie stołu nie jest zbyt łatwym zadaniem, trzeba więc przede wszystkim brać pod uwagę ilość osób zasiadających każdego dnia do tego stołu, to, czy wykorzystujemy go również do innych celów (na przykład szycie na maszynie) oraz to, w jakim stylu wykonana jest reszta kuchni. Jeśli stawiamy na jakiś konkretny styl, to zdecydowanie powinniśmy się go trzymać, inaczej nasza wymarzona kuchnia stanie się zbieranina różnych gratów, które do niczego nie będą pasowały.

2 myśli na temat “Kuchnie naszych marzeń

Dodaj komentarz