Odkrywamy mało znane style aranżacji wnętrz

Lubimy wszelkiego rodzaju nowości, a kiedy wszystkie nowe trendy nam się opatrzą, najczęściej wracamy do starych, dobrych szlagierów, które mają ponadczasową moc przekazu. Tak jest również w stylach aranżacji wnętrz, w jakich wznoszono różnego rodzaju budowle oraz w których meblowano mieszkania czy domy. Mody przemijały, jednak zawsze w którymś momencie historii do nich wracano. Tak jest dzisiaj z zapomnianym już niegdyś stylem kolonialnym. Dzisiaj rodzi się on do życia ponownie.

Jak wyglądają meble w stylu kolonialnym?

Meble tego rodzaju są dla nas przede wszystkim bardzo oryginalne i niemal egzotyczne ze względu na materiał, z jakiego są wykonywane. Są nim głównie nieznane w Europie drzewa, takie jak heban czy palisander, uzupełniany ratanowymi dodatkami dla uzyskania efektu lekkości. Sam styl pochodzi z XIX wieku, kiedy to został wynaleziony przez Brytyjczyków w koloniach i osadach znajdujących się na terenie Azji oraz Afryki. Stamtąd został on przetransportowany do Europy. Same meble są bardzo proste konstrukcyjnie, a przez to niezwykle funkcjonalne, nadające się do wyposażenia w zasadzie każdego pokoju czy pomieszczenia.

Te ozdoby zna każdy

Zapewne nie ma wśród nas osoby, która by się nie zetknęła chociaż raz w życiu z malowanymi, afrykańskimi maskami czy tajemniczo powyginanymi, prostymi figurkami pracujących kobiet oraz mężczyzn. Te właśnie maski oraz figurki najlepiej oddają styl kolonialny przejawiający się w dodatkach do mieszkań.

2 myśli na temat “Odkrywamy mało znane style aranżacji wnętrz

Dodaj komentarz