Na czym właściwie polega styl kolonialny?

Stylizowane mieszkania cieszą nas dzisiaj coraz bardziej. Zabawa stylami jest dla nas jednym z najciekawszych i najlepszych doświadczeń, jakie możemy zebrać przez całe nasze życie. Styl kolonialny, chociaż do niedawna jeszcze raczej niedoceniany, dzisiaj z powrotem zaczyna dochodzi do głosu.

Skąd pochodzi styl kolonialny?

Ów styl pochodzi z dziewiętnastowiecznych kolonialnych osad znajdujących się w Afryce oraz Azji, a należących do królestwa Wielkiej Brytanii. Cechy, jakie przejęły z tego stylu mieszkania, to przede wszystkim elegancja, wygoda i przestronność oraz komfort.

Jakie są meble w stylu kolonialnym?

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że meble kolonialne (trudno dostępne w krajach europejskich) są dla nas przede wszystkim raczej egzotyczne ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Najczęściej są to tak egzotyczne gatunki drzew jak mahoń czy palisander, często posiadają również zdobienia wykonane w duchu azjatyckim czy afrykańskim. Wydają się być na pierwszy rzut oka raczej ciężkie, jednak lekkości przydają im ratanowe dodatki.

Popularne ozdoby

W wielu domach znajdują się ozdoby wykonane w stylu kolonialnym, chociaż mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Wszystkie maski afrykańskie czy figurki to właśnie reprezentanci tego stylu. Co ciekawe, w wielu mieszkaniach doskonale wpasowują się nie tylko w kolonialne wnętrza, ale czasem w zupełnie inne stylistycznie pomieszczenia. Ich magia polega przede wszystkim na kształtach oraz samej w sobie egzotyce.

2 myśli na temat “Na czym właściwie polega styl kolonialny?

  1. W życiu bym nie pomyślał nawet, że takie figurki to jakiś styl kolonialny. Całe życie się człowiek jednak uczy.

Dodaj komentarz