Styl kolonialny – czyli wszystkie podróże w jednym miejscu

Wielu z nas marzy o tym, by nasze mieszkanie oddawało w pełni nasze zainteresowania, pasje, by było czymś więcej niż tylko lokum, w którym się śpi i przygotowuje posiłki. Styl kolonialny najlepiej obrazuje pociąg do dalekich podróży. Być może ma na to wpływ fakt, że jest to styl wywodzący się z XIX wieku z terenów Azji oraz Afryki, na których dominowało panowanie Wielkiej Brytanii.

Mieszkanie jak marzenie

Styl kolonialny przede wszystkim wykorzystuje naturalne materiały, przez co sprawia wrażenie swojskiego, przytulnego, ale jednocześnie bardzo eleganckiego i przyjemnego w odbiorze. W tym miejscu najczęściej spotkamy bardzo proste formy mebli, wykonane z egzotycznych dla Europejczyków gatunków drzew jak mahoń czy palisander, z wtrąceniami wykonanymi z ratanu oraz bambusa. Także wszystkie stosowane w stylu kolonialnym dodatki powinny nawiązywać swoja stylistyką do życia w zgodzie z naturą oraz do korzystania z jej największych darów.

Dodatki w stylu kolonialnym

W domu, w którym panuje styl kolonialny w oknach można spotkać dosyć ciężkie, drewniane żaluzje, które są jednak jedną z najlepszych propozycji ozdoby okna. innym wyjściem jest uszycie zasłon z lnu bądź muślinu – ważne, aby były jednobarwne, najlepiej utrzymane w jasnej tonacji – podobnie jak kolor ścian. Na ścianach zaś mogą pojawić się wymalowane motywy roślinne, a w samych pomieszczeniach – sporo żywych kwiatów, na przykład jaśmin, bądź bardziej oryginalne – sprowadzane dla klientów specjalnie na zamówienie z odległych kontynentów.

2 myśli na temat “Styl kolonialny – czyli wszystkie podróże w jednym miejscu

Dodaj komentarz